ČTETE ČASOPIS XB-1? Je to nástupce zrušené Ikárie, pokud ho neznáte. V lednovém čísle najdete překvapení! Přílohu s komiksem PLANETA XINDLU. Scénář napsal Vlastislav Toman a jako nový parťák-kreslíř se představí známý výtvarník Karel Jerie. Zda se tento osmi stránkový komiks dočká ještě pokračování, bude záležet na čtenářích XBéčka, jak tuto přílohu přijmou. Pro Tomana je to nové pole působnosti a hlavně spolupráce s novým partnerem-ilustrátorem.   (2.1.2012)

KRUAN JDE ZA HRANICE ČESKA (Praha 8.3.12)

V loňském roce uvedla společnost NewsLab s.r.o. na Apple Store elektronické aplikace tří kultovních komiksů Vlastislava Tomana, a to Příhody Malého boha, Příchod bohů a Kruanova dobrodružství. Jsou k dispozici pro tablety a mobily za výhodnou cenu. Nyní se v nejbližší době na AppStore objeví další aplikace těchto komiksů v angličtině! Kruan tak dostává šanci získat čtenáře i v zahraničí, zřejmě jako první český komiks v elektronické podobě! Stačí se podívat na facebook Vlastislava Tomana, kde je uveřejněna ukázka jedné strany v anglickém provedení.

Kromě Tomanových komiksů vydala společnost NewsLab i Vzpouru mozků Václava Šorela. V přípravě jsou aplikace dalších Kruanových příhod, které čtenáři ábíčka znají jako Kruanova cesta a Kruan a bohyně.

 

 

 

       

JOHN CARTER UVÍTAL JOHNA CARTERA (Praha 14.3.12)

Od premiéry filmu John Carter:Mezi dvěma světy (7.3.12) v pražském kinu IMAX už sice týden uplynul, ale vracíme se k němu malou poznámkou. Až do neděle 11.3. byla v hale kina instalována výstavka, která připomněla, že už v roce 1968 vstoupil na českou půdu hrdina dvou světů v komiksu Dobrodružství Johna Cartera. Na motivy románů E. R. Burroughse scénář napsal Vlastislav Toman a kreslil Jiří Veškrna. Na stránkách přílohy časopisu ABC s názvem ABC do kapsy ho čtenáři našli jen v nebarevném provedení."Obarvení" se Carter dočkal až ve Speciálu ABC 1970, kde k původním 24 stranám přibyly ještě dvě další a byly tak předpremiérou k připravovanému komiksu Dobrodružství Thuvie z Ptarhu. Tento komiks už barevný začal vycházet v ABC 1970/71. 

Před premiérou filmu v IMAXU v malém rozhovoru vystoupil autor komiksu V. Toman. Řekl proč a kdy napsal komiks a uvítal filmového Cartera v Česku. Návštěvníci kina dostali Pamětní list, který tuto událost připomněl.  Film je promítán jak v 3D, tak ve 2D verzi.